Arbëri

Shasha: BE-ja dhe SHBA-ja dhanë mesazhet dhe garancinë që i duheshin Kosovës

Shasha: BE-ja dhe SHBA-ja dhanë mesazhet dhe garancinë që i duheshin Kosovës
 

Drejtori i instititut Epik, Demush Shasha, thotë se qëndrimi i përbashkët dhe në një vijë i BE-së dhe SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi, është garanci e fortë për atë që e pret qeverinë e ardhshme të Kosovës.

Shasha e ka vlerësuar lartë qëndrimin e shprehur sonte përmes përfaqësuesve të këtyre vendeve në një intervistë në emisionin Desku në KTV.