Arbëri

Kurti ua kthen letrat Erdoganit dhe Netanyahut, nuk e përmend ambasadën

 

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ua ka kthyer me falënderime letrat e urimit për fitoren në zgjedhje kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, dhe presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan.

Në urimet e tyre, Netanyahu i kishte bërë ftesë Kurtit që të shkonte në Izrael për inaugurim të ambasadës në Jerusalem, e Erdogani i kishte bërë thirrje ta anashkalonte një gjë të tillë, por Kurti në letrat e falënderimit nuk e ka përmendur fare këtë çështje.