Arbëri

Mustafa s’pranon të komentojë rezultatin e Osmanit

 

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka refuzuar të komentojë rezultatin e ish-nënkryetares së kësaj partie, Vjosa Osmani, në zgjedhjet e 14 shkurtit në listën e përbashkët me Lëvizjen Vetëvendosje.

Osmani mori mbi 300 mijë vota, duke u bërë personi më i votuar në këto zgjedhje. Lista e saj dhe Vetëvendosja, që garuan bashkë, siguruan 58 ulëse në Kuvend. Në anën tjetër, LDK-ja e Mustafës doli e treta me më pak se 13 për qind apo 15 ulëse në Kuvend.