Arbëri

Sot ditë me diell, në vikend pritet të ketë reshje bore

Sot ditë me diell, në vikend pritet të ketë reshje bore
Foto: KOHA
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë së premtes do jetë mot me diell dhe vranësira kalimtare, ku më të theksuara do jenë rreth maleve.

Temperaturat minimale do lëvizin ndërmjet -2 deri në 0 gradë Celsius, derisa ato maksimalet nga 16-18 gradë.