Arbëri

LDK-ja e ndarë në dysh për takimin me Kurtin dhe Osmanin, PDK-ja e AAK-ja konfirmojnë pjesëmarrjen

 

Të ndarë në dysh janë anëtarët e Lidhjes Demokratike të Kosovës lidhur me pjesëmarrjen apo jo në takimin e ftuar për të hënën nga kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, e ish-nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani.

Ndonëse është shprehur i hapur për biseda e dialog, kryetari në dorëheqje, Isa Mustafa, ka thënë se nuk mund të flasë se kur LDK-ja do të jetë e gatshme të marrë pjesë në takime të tilla.