Arbëri

Reshje shiu e bore gjatë ditës në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot dhe nesër do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje të dobëta shiu dhe bore.

Ndërsa në viset malore, sipas IHK-së do të ketë reshje bore të intensitetit mesatar.