Arbëri

Edhe sot mot i vranët dhe me reshje shiu e bore

Foto: Driton Paçarada / Koha / ilustrim
 

Sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe herë pas here me reshje të dobëta shiu e bore.

Në viset malore do të ketë edhe reshje bore të intensitetit mesatar.