Arbëri

Në Kosovë, mot i paqëndrueshëm deri të enjten

 

Në Kosovë do të mbajë mot i paqëndrueshëm deri të enjten. Reshjet e borës do të vazhdojnë edhe në ditët e para të javës së ardhshme, ndërsa do të dobësohen nga dita e martë.

Temperaturat minimale në pesë ditët e ardhshme do të lëvizin ndërmjet -4 gradë Celsius dhe 0 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale nga 2 deri në 11 gradë Celsius.