Arbëri

Paralajmërimi i Zyberajt, ia kujton Osmanit “kontributin” për rrëzimin e Pacollit nga posti i presidentit

 

Jetlir Zyberaj, këshilltar i kryetarit të Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ia ka kujtuar pretendentes për presidente, Vjosa Osmani, “kontributin” e saj dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës për rrëzimin e Pacollit nga posti i presidentit, dhjetë vjet më parë.

Në kohën kur po pritet që Osmani të votohet në Kuvend për postin e presidentes, dhe se kuorumi për votimin e saj është në pikëpyetje, Zyberaj ia ka kujtuar Osmanit dërgimin e rastit në Kushtetuese.