Arbëri

Nga dita e enjte rriten temperaturat në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e dytë e muajit prill do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm.

Sipas njoftimit, të hënën do të ketë mot me diell dhe vranësira të shpërndara, në mëngjes parashihen ngrica të dobëta.