Arbëri

Sllovenia zotohet se do ta mbështesë Kosovën në integrimin e saj euroatlantik

 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ambasadorin e Sllovenisë në Kosovë, Bojan Bertoncelj.

Siç njoftohet për media, ambasadori ia dorëzoi Kryeministrit personalisht letrën e urimit nga Presidenti i Sllovenisë, Janez Jansha, dhe uroi kryeministrin për mandatin e fituar.