Arbëri

Zemaj: Qeveria po shqyen gurmazin në fushata jashtë vendit, asnjë fjalë për situatën shëndetësore

Zemaj: Qeveria po shqyen gurmazin në fushata jashtë vendit, asnjë fjalë për situatën shëndetësore
Foto: Ilustrim
 

Deputeti i LDK-së Armend Zemaj, i cili ka shërbyer si ish-ministër i Shëndetësisë në qeverinë e kaluar, ka thënë se Qeveria Kurti nuk po i kushton vëmendje situatës aktuale me COVID-19 dhe se do ta rikthej vendin në krizë shëndetësore.

Një pjesë të fajit për këtë, ka shkruar Zemaj, e ka “fushata zgjedhore” jashtë vendit, duke aluduar për zgjedhjet në Shqipëri që do të mbahen në prill dhe pjesë e së cilave do të jenë tre kandidatë të Vetëvendosjes.