Arbëri

762 pacientë me COVID-19 po trajtohen në klinikat Covid dhe në spitalet e përgjithshme

Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Në klinikat Covid të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet e përgjithshme, aktualisht janë duke u trajtuar 762 pacientë nga Covid-19.

Prej tyre, 662 raste janë të konfirmuar me Sars-Cov-2, 43 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore, 590 janë nën asistim të oksigjeno-terapisë.