Arbëri

Në Shqipëri mbërrijnë 208 mijë vaksina kineze Sinovac

Në Shqipëri mbërrijnë 208 mijë vaksina kineze Sinovac
Foto: Ilustrim
 

Në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” të hënën mbrëma ka mbërritur kontingjenti prej 208 mijë vaksinave kineze Sinovac.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu dhe ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj ishin të pranishëm në aeroport, ku deklaruan se deri tash janë më shumë 700 mijë vaksina që kanë mbërritur në Shqipëri.