Arbëri

Mot i vranët dhe me intervale me diell sot në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot i vranët e me intervale me diell.

Sipas njoftimit mot i ngjashëm pritet të mbahet edhe të enjten, ndërkaq në vende malore mund të ketë riga të dobëta shiu.