Arbëri

DASH: Përgëzojmë Shqipërinë për zgjedhjet dhe shpresojmë në bashkëpunimin me Ramën

 

Shtetet e Bashkuara të Amerikës përgëzojnë popullin shqiptar për zgjedhjet e tyre të fundit, deklaroi sot zëdhënësi i Departamentit amerikan të Shtetit, Ned Price.

“Ne shpresojmë të vazhdojmë bashkëpunimin tonë të ngushtë me kryeministrin Rama dhe përgëzojmë fushatën e fortë të opozitës”, theksoi Price.