Arbëri

PDK-ja kërkon shkarkimin e ministres Gërvalla

Foto: Driton Paqarada / KOHA
 

Deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri ka thënë se ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla edhe sot ka fyer luftën e UÇK-së, viktimat e luftës e të dhunuarit.

Ai ka thënë se nuk mund të lejojnë që ministrja e Punëve të Jashtme të flet me narracionin e njëjtë me autoritetet serbe.