Arbëri

Mula e shokuar me sulmin në Zubin Potok: Në ekspeditë kishte edhe bjeshkatarë ndërkombëtarë

 

Alpinistja Arineta Mula ka rrëfyer për sulmin me armë të përjetuar dje në Zubin Potok. Ekspedita e klubit “Kosovo Mountain Club” kishte hasur në një sulm të befasishëm në Zubin Potok dje, ku dy persona të armatosur kanë shtënë me armë.

Mula thotë se për fat të mirë nuk ka pasur të lënduar, por shpreson të jetë rasti i fundit që ndodh një gjë e tillë. Ndaj sulmit ka reaguar presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, që kanë thënë se do të merren masat të zbardhet rasti.