Arbëri

Bëhen 22 vjet nga masakra serbe në Qyshk

 

Sot mbushen 22 vjet nga Masakra e Qyshkut të Pejës, në të cilën forcat pushtuese kriminale serbe kanë vrarë dhe masakruar barbarisht 44 meshkuj.

Masakra e 14 majit 1999 ishte vetëm njëra nga të shumtat që kanë ndodhur gjatë luftës në Kosovë.