Arbëri

Lajçak takohet me Vuçiqin

 

Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, ka diskutuar sot me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq mbi procesin e dialogut.

"Jam mirënjohës për mundësinë e diskutimit me presidentin serb Aleksandër Vuçiq për zhvillimet e fundit në lidhje me dialogun dhe marrëdhëniet mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor në mes të dy vizitave të tij, në selinë e NATO-s dhe në Republikën Çeke," shkroi Lajçak në Twitter, duke postuar edhe një foto me Vuçiqin.