Arbëri

Kryeministri Kurti sot në Bruksel

 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të qëndrojë sot në Bruksel. Kurti ka thënë se takimi i sotëm në Bruksel nuk është dialog me Serbinë, por vetëm darkë tradicionale e liderëve të Ballkanit Perëndimor që shtrohet nga Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell.

Kështu ka deklaruar Kurti para deputetëve të hënën ku edhe prezantoi programin qeverisës.