Arbëri

Një i vdekur dhe 64 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

 

Një person ka vdekur dhe 64 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se janë testuar gjithsej 4.297 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Rasti i vdekjes është nga komuna: Gjilan 1 rast (72 vjeç).