Arbëri

Të mërkurën takimi mes Kurtit dhe Abdixhikut për dialogun me Serbinë

FOTO: KOHA
 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, do të takohen të mërkurën nga ora 11:00, ku çështja kyçe e diskutimit pritej të jetë dialogu me Serbinë.

Takimi është thirrur nga Kurti, që ka ftuar për diskutim të gjithë liderët e opozitës.