Arbëri

Në prag të rifillimit të dialogut, Palmeri dhe Lajçaku vijnë në Kosovë

Foto: Alban Bujari/KOHA
 

Zëvendësndihmës sekretari i shtetit amerikan, Matthew Palmer, javën e ardhshme do të qëndroj për vizitë zyrtare në Kosovë.

Ai do të takohet me qeveritarët kosovarë për të diskutuar lidhur me marrëdhëniet bilaterale.