Arbëri

Vuçiq beson në mundësinë e arritjes së “një zgjidhjeje kompromisi” me Kosovën

 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar sot me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë – Prishtinë, Mirosllav Lajçak, dhe me ndihmës zëvendëssekretarin e shtetit amerikan Matthew Palmer.

Vuçiq ka vlerësuar takimin si të mirë dhe ka thënë se së shpejti do të vazhdohet dialogu me Kosovën e se beson në mundësinë e arritjes së një “marrëveshjeje kompromisi”.