Arbëri

Lajçaku e Palmeri për dialogun flasin edhe me patriarkun e Kishës Ortodokse Serbe

Foto: Lajçak/Twitter
 

Emisari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, dhe zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Matthew Palmer, për çështjen e dialogut mes dy vendeve kanë diskutuar edhe me patriarkun e ri të Kishës Ortodokse Serbe, Porfirije.

“Sot bashkë me Palmerin, kam zhvilluar një takim të parë, të mirë me patriarkun e ri serb. Diskutuam për pikëpamjet mbi dialogun dhe rajonin”, thuhet në përshkrimin që i ka bërë takimit Lajçaku në Twitter.