Arbëri

Opozita kërkon platformë të dialogut para takimit në Bruksel

 

Qeveria e Kosovës po premton platformë dhe strategji për dialogun me Serbinë, mirëpo pas takimit të paraparë në mes të qershorit, kur edhe pritet të vendoset kapitulli i ardhshëm i dialogut

Zëdhënësi i Qeverisë Kurti, Përparim Kryeziu ka thënë për Kosovapress se takimi në Bruksel do të mbahet vetëm për përcaktimin e dialogut të ardhshëm, për të cilin thekson se patjetër që do të ketë platformë dhe strategji kur t’i vjen koha.