Arbëri

Mot me diell dhe vranësira të dielën në Kosovë

Foto: KOHA/Ilustrim
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën do të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura që mund të sjellin reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet e ditës parashihen të jenë mes 22-24 gradë.