Arbëri

Teknologjia 5G, Rama-Blinken nënshkruajnë marrëveshje në Bruksel

 

Sekretari i Shtetit amerikan Antony Blinken dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë një takimi sot në Bruksel, kanë nënshkruar një marrëveshje për koordinimin mes dy vendeve në përdorimin e teologjisë 5G.

Sekretari Blinken tha me këtë rast se partneriteti ndërmjet dy vendeve në të ardhmen do të jetë edhe më i fuqishëm.