Arbëri

Osmani e Erdogani pajtohen për rritje të bashkëpunimit Kosovë-Turqi

Vjosa Osmani - Erdogan
 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, dhe ai i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, janë pajtuar për rritje të bashkëpunimit ndërshtetëror në disa fusha, përfshirë tregtinë, kulturën e sigurinë, është bërë e ditur në një komunikatë për media pas takimit të dy krerëve në Antalia të premten.

Siç thuhet në njoftimin e Presidencës, Osmani në takim me Erdoganin kanë biseduar për “bashkëpunimin e shkëlqyeshëm ndërmjet dy vendeve, si dhe për mundësitë që ky bashkëpunim të thellohet edhe më tej”.