Arbëri

Agjenda e dialogut pritet të dakordohet para takimit të radhës Kurti - Vuçiq

Dialogu - Kurti - Vuçiq
 

(KosovaPress) - Agjenda e dialogut Kosovë-Serbi pritet të dakordohet para takimit të dytë ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq në Bruksel.

Megjithëse, parimisht është pajtuar 25 korriku si datë, në partinë në pushtet thonë se ajo duhet të konfirmohet pasi ka dallime mbi vijueshmërinë e diskutimeve.