Arbëri

Temperaturat deri në 35 gradë Celsius gjatë javës së ardhshme në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se masat e ajrit me presion të lartë atmosferik të cilat kanë përfshirë vendin do të mbesin të qëndrueshme edhe gjatë kësaj jave.

Sipas njoftimit, kjo situatë meteorologjike do të kushtëzoj mot të nxehtë dhe me vapë.