Arbëri

Borelli informon sot ministrat e jashtëm të BE-së lidhur me dialogun Kosovë - Serbi

Foto: Alban Bujari / KD
 

Shefi i Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, do t’i informojë ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian lidhur me dialogun Kosovë-Serbi.

Borrell pritet që të bëjë një përmbledhje të plotë në lidhje me takimin që ka ndodhur mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiç të zhvilluar më 15 qershor në Bruksel.