Arbëri

Moti sot në Kosovë

Moti në Kosovë
Foto: Ilustrim
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar gjatë kësaj jave do të mbajë mot i nxehtë, me intervale të gjata me diell dhe riga lokale shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius, derisa ato maksimalet ndërmjet 29-35 gradë.