Arbëri

Mot me diell, temperatura mbi 35 gradë Celsius

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se sot do të mbajë mot me diell dhe shumë i nxehtë.

Kjo situatë meteorologjike vjen si pasojë e masave të nxehta të ajrit që vijnë nga pjesa veriore e Afrikës.