Arbëri

Moti në Kosovë në dy ditët e ardhshme

Moti ne Kosove
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot me diell dhe me vapë.

Në pjesën e dytë të ditës vende-vende do të ketë zhvillim të vranësirave të cilat parashihen të shoqërohen me shi në formë të stuhive lokale.