Arbëri

Gërvalla: Kosova është partnere e qëndrueshme në luftë kundër terrorizmit

 

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, Donika Gërvalla, ka thënë se Kosova është partnere e qëndrueshme në luftë kundër terrorizmit.

Gërvalla po merr pjesë në takimin e Koalicionit Global kundër DAESH-it, që po zhvillohet në Romë të Italisë. Në këtë takim po merr pjesë sekretari i shtetit amerikan Anthony Blinken, ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio, sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg dhe përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell. Po ashtu po marrin pjesë zëvendëskryeministra e ministra nga e gjithë bota.