Arbëri

ShSKUK: 33 pacientë të konfirmuar me COVID-19, 2 në gjendje të rëndë

Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Në Shërbimin Klinik Universitar të Kosovës (ShSKUK) po trajtohen 85 pacientë janë duke u trajtuar në klinikat e COVID-19 në Qendër të Klinikës Universitare të Kosovës (QKUK) dhe në spitalet e përgjithshme.

33 janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, dy janë në gjendje më të rëndë dhe 55 janë në oksigjenoterapi.