Arbëri

Me koncert, klubet e natës dhe estrada kërkojnë hapjen e bizneseve

Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Klubet e Natës në Kosovë bashkë me disa prej këngëtarëve më të famshëm, kanë vendosur të mbajnë të mërkurën që vjen një protestë, përmes së cilës do të kërkohet nga Qeveria që të lejojë rihapjen e klubeve të natës.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kllokoqi, i cili ka njoftuar se protesta do të zhvillohet në sheshin “Skënderbeu” duke filluar nga ora 20:00.