Arbëri

Abdixhiku: Të larguarit nga LDK-ja do të rikthehen në shtëpinë e tyre

 

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka deklaruar se “të larguarit” nga kjo parti, do të rikthehen “në shtëpinë e tyre të dikurshme dhe bashkarisht do e rikthejnë partinë në vendin e saj origjinal”.

Këto deklarime i pari i LDK-së i bërë në një tubim në Lipjan, duke shtuar se në zgjedhjet e tetorit, “duhet përfunduar gara me të parën, me Lipjanin si kampion”.