Arbëri

Deri në 37 gradë temperatura gjatë javës së ardhshme në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë javës së ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm dhe me vapë.

Sipas njoftimit të hënën parashihet të ketë vranësira të cilat vende-vende mund të sjellin riga shiu në formë stuhish.