Arbëri

Pesë të infektuar me koronavirus në Shqipëri të hënën

 

Shqipëria ka regjistruar pesë të infektuar nga koronavirusi në 24 orët e fundit, duke çuar numrin e të infektuarve në 132.597 persona.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë kësaj periudhe janë shëruar dy pacientë, derisa në total që nga fillimi i pandemisë janë shëruar 130.052 pacientë. Sipas MSH-së, gjithsej janë testuar 837.388 persona në Shqipëri dhe nga COVID-19 kanë vdekur 2.456 persona.