Arbëri

Kurti pas vizitës në Francë: Qeveria që e udhëheq do të jetë pranë artistëve si asnjëherë më parë

 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Qeveria që ai udhëheq do të jetë pranë artistëve kosovar dhe do t’i përkrah ata si asnjëherë më parë. Kurti këto komenti i bëri pas vizitës dyditore në Francë, ku mori pjesë në Festivalin e Cannes.

Tutje, kryeministri i Kosovës thotë se Kosova është bërë forcë ndërkombëtare në kinematografi, duke përmendur dy filmat nga Kosova që garuan në këtë Festival.