Arbëri

Haradinaj e quan të kotë takimin e Kurtit me Vuçiqin

 

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka cilësuar si të kotë takimin e sotëm mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq në Bruksel.

Haradinaj ka shkruar se Kurti ka vendosur “që të mos bëjë asgjë në këtë proces”.