Arbëri

SHSKUK: 93 pacientë me COVID-19 po marrin trajtim

Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se 93 pacientë me COVID-19 janë duke u trajtuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet e përgjithshme.

23 persona janë të konfirmuar me COVID-19 pozitivë, 55 me oksigjeno-terapi si dhe një në gjendje të rëndë shëndetësore.