Arbëri

​Kurti kthehet në Kosovë, në Kroaci po qëndrojnë Sveçla e Vitia

 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është kthyer në Kosovë së bashku me ministren e Punëve të Jashtme, Donika Gërvallën dhe shefin e kabinetit të presidentes Vjosa Osmani, Blerim Velan.

Lajmi është konfirmuar nga Qeveria e Kosovës. Ndërkohë në Kroaci do të qëndrojnë ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla dhe ai i Shëndetësisë, Arben Vitia.