Arbëri

Latifi: Kroacia po kujdeset për sigurimin e transportit për të lënduarit dhe të vdekurit në aksident

Foto: KTV
 

I pari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka deklaruar se Kroacia po kujdeset për t’i mbuluar shpenzimet e bartjes së trupave të pajetë dhe të lënduarve në aksidentin e së dielës.

Latifi në Interaktiv të KTV-së deklaroi se institucionet kroate kanë bërë punë të madhe në kujdesin ndaj pacientëve dhe janë solidarizuar me familjet e viktimave.