Arbëri

Rama për mospjesëmarrjen e Kurtit në takim për “mini-Shengenin”: Nuk kam koment

 

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se nuk ka koment për mospjesëmarrjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në iniciativën e “Mini-Shengenit”.

Rama sot u takua në Maqedoni të Veriut, me kryeministrin e këtij shteti Zoran Zaev dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.