Arbëri

Demi: Rama e Vuçiqi e kanë shumë të lehtë të deklarojnë që mos të mbetemi peng nga e shkuara

 

Analisti politik, Agron Demi, ka thënë se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, dhe presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, e kanë shumë të lehtë të deklarojnë që 'mos të mbetemi peng nga e shkuara', sepse sipas tij, i pari nuk ka pësuar asgjë nga ajo e shkuar, ndërsa i dyti nuk sheh asgjë të keqe në të shkuarën gjenocidale të shtetit të tij.

Demi përmes një statusi në Facebook ka thënë se në "Open Ballkan" nuk mundesh t’i ftosh për anëtarësim ‘’të ashtuquajturat shtete’’, duke aluduar në atë se si e cilëson Serbia Kosovën.