Arbëri

Yuri Kim i kërkon Bashës që mos ta përfshijë Sali Berishën në grupin parlamentar të PD-së

FOTO: LSA
 

“Do të ishte një ironi historike por edhe një tragjedi për këtë vend, jo vetëm për partinë, nëse partia do “të hante bar” për hir të interesave personale të një njeriu”, Kjo ka qenë deklarata e fortë e bërë nga ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri, Yuri Kim para selisë së Partisë Demokratike, pas takimit me kreun e kësaj partie Lulzim Basha.

Kim i ka kërkuar kreut të PD-së që të distancohet nga Sali Berisha dhe ky i fundit të mos jetë pjesë e grupit të ri parlamentar në shtator, pasi u shpall “non grata” nga Departamenti i Shtetit.